Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Jaki bidon wybrać dla dziecka?
Jaki bidon wybrać dla dziecka?

Szkodliwe chemikalia przenikają do naszego organizmu nie tylko przez jedzenie, ale również przez opakowania. Dzieci bardzo lubią bidony z postaciami z bajek i czasem kupujemy im takie najtańsze, bez głębszej analizy ich składu. 

Jednym z najczęstszych, szkodliwych składników opakowań plastikowych jest BPA - czyli Bisfenol A. Jest to związek organiczny, przyswajalny przez organizm jak związek naturalny. Niestety ma on bardzo zły wpływ na zdrowie człowieka. Jest przyczyną takich dolegliwości, jak m.in: otyłość, zaburzenia działania tarczycy czy zwiększone ryzyko zachorowań na raka. Badania medyczne wykazały, że jedną z najbardziej narażonych grup na działanie BPA są niemowlęta i małe dzieci, ponieważ butelki, łyżeczki i talerzyki dla dzieci produkowane były w dużej mierze z poliwęglanu zawierającego właśnie BPA. W ostatnich latach na terenie Unii Europejskiej wprowadzono zakaz produkcji butelek z użyciem Bisfenolu A. Ciągle jednak możemy trafić na różne akcesoria dziecięce, które nie zawierają wyraźnej informacji, że zostały wyprodukowane bez BPA.

PVC -czyli polichlorek winylu jest używany do produkcji tworzyw sztucznych. Ma bardzo szerokie zastosowania: znajdziemy go zarówno w zabawkach, naczyniach, jak i wykładzinach, plastikowych rurach czy oknach oraz w sprzęcie medycznym. Posiada niechlubne miano jednej z najbardziej szkodliwych substancji, którą można znaleźć w gospodarstwach domowych. W procesie starzenia naczyń z PVC wydziela się chlorek winylu, który może przenikać do żywności. Ma on m.in. działanie rakotwórcze i wpływa negatywnie na drogi oddechowe.

PVC jest twardą, białą substancją, która jest zmiękczana najczęściej przy pomocy ftalanów - środków, które wywołują m.in. zaburzenia hormonalne. 

 Bezpieczne produkty dla dzieci to te, które zostały wykonane np.z poliwęglanu czy szkła i zawierają wyraźną informację, że do produkcji ich nie użyto BPA, PVC i Ftalanów. Dlatego wybierając produkty do kontaktu z żywnością nie kierujmy się tylko wyglądem, ale również tym, z czego zostały wykonane.

W naszym sklepie jednak dokonujemy selekcji jakości produktów i dlatego wszystkie nasze bidony są bezpieczne, a przy tym funkcjonalne i przyjazne w użytkowaniu przez dzieci. Wykonane są z wysokiej jakości plastiku, nie zawierają PVC, BPA i ftalanów. Są łatwe w czyszczeniu i wygodne. W większości można myć je w zmywarkach. Całą ofertę naszych bidonów można obejrzeć TUTAJ.

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl